Bajka o ..........dziewannie

Привислинский край

      Prezydent zapowiedział zorganizowanie w przyszłym roku referendum w sprawie zmiany konstytucji. Bardzo cwany pomysł na który wiele osób da się nabrać. Jego kwintesencja jest taka, że referendum nie odpowie (bo nie może) na pytanie jakie konkretnie zmiany obywatele chcieliby wprowadzić, a jedynie potwierdzi potrzebę wprowadzenia jakichś bliżej nie sprecyzowanych zmian i tym samym da pisowskiej dyktaturze argument do kolejnego zamachu na swobody obywatelskie i utrwalenie swojej władzy. Tu od razu przypomina się słynne zdanie komunisty, I sekretarza PZPR Gomułki - „Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy”.

      Spacyfikowano już Trybunał Konstytucyjny i sądy, trwa pacyfikowanie mediów, nauki i kultury, fałszowanie historii oraz dezawuowanie rzeczywistych bohaterów narodowych i zastępowanie ich kontrowersyjnymi „żołnierzami wyklętymi” bądź miernotami typu ”13 grudnia spałem do południa”. Zanosi się także na koniec organizacji pozarządowych niezależnych od władzy, zmarginalizowanie samorządów oraz korzystną dla PiSu zmianę ordynacji wyborczej.

      Pisowszczykom nowa Konstytucjia jest potrzebna wyłącznie do tego, aby zmiany przeprowadzane pokrętnymi drogami oraz wbrew prawu i Konstytucji zalegalizować i zapewnić sobie władzę na następne dziesięciolecia. Dla nich wzorem nie są już Węgry z Orbanem, lecz Turcja z Erdoganem, który właśnie zrobił to, o czym marzy nasz prezesik.

     Oczywiście Putin też patrzy na pisowszczyków z nadzieją, że udam im się zmarginalizować pozycję Polski w Europie, a może nawet doprowadzić do wywalenia jej z Unii. A wtedy on zrobi HOP! i położy łapę na Polsce. I nikt w Europie nie będzie chciał „umierać za Gdańsk”, czyli za Polskę, która na własne (a w rzeczywistości pisowskie) życzenie sama mu się podłożyła.

     Jedyna pociecha w tym, że tych oszołomów którzy z „Bogiem, Honorem i Ojczyzną” na ustach wpychają nas w ręce Putina spotka z jego strony sroga kara. Putin nie podziękuję im, lecz zrobi z nimi porządek w swoim stylu: Syberia, łagry, a może i coś gorszego nie ominie tych szkodników, którym będzie zawdzięczał powrót tego małego Nadwiślańskiego Kraju (Привислинский край) na łono Wszechrosji .

 

Privisl.jpg